(044) 337-25-97
(097) 617-63-78
м. Київ, вул. Річна, 3
info@blisk.info

Зміна розміру статутного капіталу

Згідно зі статтею 16 Закону України «Про господарські товариства», Товариство має право змінювати (збільшувати або зменшувати) розмір статутного (складеного) капіталу.

Такі зміни можуть бути внесені як і за згодою засновників (наприклад, для збільшення привабливості підприємства для кредиторів, так як статутним капіталом гарантується виконання зобов’язань підприємства), так і для виконання ліцензійних умов, якщо у них є вимога про певний розмір статутного капіталу.

Зміна статутного капіталу в бік зменшення можливо і в разі, якщо оди (або кілька) засновників не внесли, або в повному обсязі внесли свою частку в статутний капітал.

Згідно норм законодавства:

Збільшення статутного (складеного) капіталу може бути здійснено лише після внесення повністю всіма учасниками своїх вкладів (оплати акцій), крім випадків, передбачених цим Законом.

Таким чином, збільшення розміру статутного капіталу можливе у разі повного внесення учасниками своїх частин. Якщо статутний капітал ще повністю не сформований, то до процедури його збільшення в обов’язковому порядку необхідно його привести у відповідність до статутних документів, тобто внести активи, або почати процедуру виключення засновника, який не вніс активи в статутний капітал.

Зменшення статутного (складеного) капіталу при наявності заперечень кредиторів товариства не допускається.

Так як відповідальність учасників здійснюється в межах їх вкладів у статутний капітал, то до початку процедури внесення змін до розміру статутного капіталу необхідно здійснити повідомлення про майбутнє зменшення статутного капіталу. Якщо Ви отримаєте заперечення Ваших кредиторів, змінити розмір статутного капіталу в загальному порядку не буде можливим.

Процедура збільшення статутного капіталу відбувається 1-2 дня, а процедура зменшення – декілька місяців, так як потрібно опублікувати інформацію про зменшення статутного капіталу.