(044) 337-25-97
(097) 617-63-78
м. Київ, вул. Річна, 3
info@blisk.info

    Warning: Declaration of PLL_Walker_List::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/jovfovpn/domains/blisk.info/public_html/wp-content/plugins/polylang/include/walker-list.php on line 62
  • Українська
  • Русский

Зміна засновників

Зміна складу засновників проводиться не лише у випадку, коли один із засновників за власним бажанням передає свою частку іншому засновнику.

Але і тоді, коли один із засновників не сплатив свою частку в статуті, чи інші засновники проти такого виходу, чи засновник регулярно не виконує свої обов’язки, що покладені на нього в статуті.

Коли процедура виходу із засновників за власним бажанням, більш-менш зрозуміла, то наступні інші можуть бути причиною «головної болі».

Тому що, якщо буде порушення прав засновника зі сторони товариства, то з великою вірогідністю,  Ви отримаєте судовий позов від засновника.


Довідка:

Відповідно положень ЗУ «Про господарські товариства», якщо учасники до закінчення першого року з дня державної реєстрації товариства не внесли (не повністю внесли) свої вклади, загальні збори учасників приймають одне з таких рішень:

• про виключення із складу товариства тих учасників, які не внесли (не повністю внесли) свої вклади, та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі;

• про зменшення статутного капіталу та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі;

• про ліквідацію товариства.


Таким чином, у випадку невнесення частки в статутний капітал одним із учасником є підставою для виключення із загальних зборів такого учасника. Проте порядку такої  процедури нема…

А що робити, коли свою частку не вніс учасник, який володіє більше ніж 50% голосів і він блокує рішення про його виключення??? 

Також відповідно із ЗУ «Про господарські товариства», необхідно здійснити розрахунки із засновником, то виходить із товариства.

При зміні засновника Ви можете отримати і відмову у державного реєстратора, так як навіть недотримання форми завірення документів є підставою для відмови у реєстрації змін.

Також були внесені зміни до законодавства з прав засновників товариства, тому коли Ви здійснюєте перереєстрацію статуту, також необхідно врахувати дані зміни.

Тому ми рекомендуємо скористатися послугами у кваліфікованих юристів, щоб уникнути проблем в майбутньому.