(044) 337-25-97
(097) 617-63-78
м. Київ, вул. Річна, 3
info@blisk.info

Непідтверджені надходження на підприємницький рахунок ФОП на єдиному податку слід включати в дохід

На початку лютого 2018 року суд касаційної інстанції (ВСУ) прийняв невтішне для позивача (ФОП на 2 групі спрощеної системи) рішення, в якому наявна правова позиція ВСУ, що отримана і зарахована на підприємницький рахунок фінансова допомога, визнана доходом. Внаслідок цього відбулося перевищення дозволеного ліміту доходу 1 500 000 грн, що стало наслідком застосування фінансових санкцій та оподаткування понаднормового доходу за ставкою 15%.

Суми фінансової допомоги, надані на зворотній основі, не включаються до складу доходів

В матеріалах справи зазначалися, що відповідно до п. 3 п. 11 статті 292 ПКУ, суми фінансової допомоги, надані на зворотній основі, не включаються до складу доходів. Проте, в результаті того, що отримані суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, не підтверджувалися договором, а в платіжному дорученні, яким кошти були зараховані на рахунок ФОП в призначенні платежу зазначалося «готівкове надходження оборотних коштів», суд виніс рішення на сторону контролюючого органу.

В платіжних документах має бути чітко ідентифіковано, що кошти вносяться на поворотній основі.

ВСУ було наголошено, що в платіжних документах має бути чітко ідентифіковано призначення платежу як «поворотна фінансова допомога», а дані кошти мають бути повернені протягом поточного року. Дані операції в обов’язковому порядку мають бути підтвердженні договором.
Таким чином, звертаємо Вашу увагу на необхідність правильного зазначення в призначеннях платіжних документів та на обов’язок повернення сум поворотної фінансової допомоги

Теги: оподаткування фінансової допомоги ФОП, поворотна фінансова допомога ФОП, чи є доходом поворотна фінансова допомога ФОП, договір про фінансову допомогу, що включається до доходів ФОП, Що не включається до доходів ФОП

Немає коментарів

Коментувати